Czy pogrubienie dwunastnicy jest poważnym problemem?

witam chciałabym zasięgnąć porady bo już nie wiem co myśleć na badaniu usg dwa lata temu wykryto mi polipa 5mm to obserwacji co pół roku i tak też robię i ciągle to samo wychodzi ,ostatnio poprosiłam lekarza o tomografia brzucha z kontrastem,jestem obecnie po badaniu tyle tylko ze na tym badaniu pęcherzyki jest zdrowy i nic nie ma natomiast wyszło mi pogrubienie na puszkach dwunastnicy 8mm.Nie wiem już co myśleć które badanie jest wiarygodne bo żeby to leczyć trzeba wiedzieć co w końcu jest.Prosze o pomoc jakie powinnam zrobić jeszcze badania żeby dowiedzieć się co mi jest?Pibolwwa mnie i kulkę z prawej strony tyle tylko ze myslalam ze to ten pęcherzyki a teraz strasznie się denerwuje .Co mam zrobić dalej?czy to pogrubienie dwunastnicy to cos poważnego i czym to może być spowodowane jak to leczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta najlepiej u lekarza chirurga ogólnego po badaniu i przeanalizowaniu powyższych badań będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie