Czy pomyłka w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych powoduje przerwanie zabezpieczenia?

Witam. Po roku lekarka zmieniła mi tabletki antykoncepcyjne przez co zmienił się też dzień ich brania. Po raz pierwszy pomyliłam dzień rozpoczęcia blistra i wzięłam nową tabletkę o dwa dni wcześniej. Czy jestem mimo to zabezpieczona i jak mam dalej zażywać tabletki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pomimo zażycia tabletki dwa dni wcześniej, w dalszym ciągu jest Pani zabezpieczona. Proszę nie przerywać stosowania leków, dalej należy zażywać tabletki w ustalonym systemie, czyli pewnie przez 3 tygodnie tabletkę z substancją czynną, potem tydzień przerwy. Zmieniła Pani po prostu dzień rozpoczęcia blistra, np. zamiast w środę będzie Pani zaczynała nowe opakowanie w poniedziałek - nie wpływa to na działanie leków.