Czy prawidłowo skróciłam branie tabletek?

Witam, od ok. 1,5 roku biorę tabletki N*********. W piątek pojechałam do domu i zapomniałam przez dwa dni przyjąć 14. i 15. tabletki, wróciłam w niedzielę i nie wiedziałam co mam robić dalej. Napisałam na jednym z forum i polecono mi zrobić 7-dniową przerwę, a następnie zacząć nowe opakowanie. Zapewniono mnie również, że jestem zabezpieczona przez te 7 dni o ile wezmę 8. dnia tabletkę. Dzisiaj byłam u pani ginekolog i była oburzona, powiedziała ze źle postąpiłam i że nie byłam i nie będę zabezpieczona. W niedzielę współżyłam bez zabezpieczenia i teraz nie wiem co mam robić i kto ma rację. Bardzo proszę o pomoc.  Co mam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Najlepiej będzie jeśli swoje wątpliwości wyjaśni Pani z ginekologiem. Nie jest możliwa ocena postępowania lekarza na podstawie krótkiej informacji umieszczonej w internecie.