Czy przyjmowanie leków opóźnia miesiączkę?

Witam od 17 list. przyjmowałam bardzo dużo leków przeciwbólowych, z racji zapalenia dziąsła, ropy i bólu zęba. Ponadto od 20 do 26 listopada przyjmowałam Clindamycin 600. Kilka razy współżyłam z chłopakiem, ale z zabezpieczeniem. Planowo miesiączke powinnam mieć 7 grudnia, śpoźnia się już 4 dzień. Wczoraj wykonałam dwa testy ciążowe, oba negatywne. Ponadto dziś odczuwam silne bóle w okolicy krzyżowej kręgosłupa. Czy jest możliwość że przyjmowanie tych leków opóźnia miesiączke?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelkiego rodzaju infekcje mogą opóźniać wystąpienie krwawienia. Jeżeli do poniedziałku miesiączka nie wystąpi proponuję udać się do ginekologa.