Czy regularne zażywanie leków przyniesie rezultat i pomoże mi się uporać z napadami zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych?

Witam, od ok. miesiąca mam napady zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych. Przejawia się to w ten sposób, że mam nieodpartą potrzebę powiedzenia np: mężowi, że go zdradziłam ( co jest nieprawdą ), w innym wypadku komuś z moich bliskich może stać się coś złego, albo, co gorsza, sama wyrządzę komuś jakąś krzywdę. Myśli takie nachodzą mnie kilkanaście razy dziennie i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Do tego przypominają mi się różne wydarzenia z przeszłości, w których w mniejszym lub większym stopniu kogoś skrzywdziłam ( oczywiście nie zabiłam nikogo ) i pogłębia to moją świadomość, że jestem złym człowiekiem i mogę narazić kogoś na cierpienie. Mam także objawy somatyczne, bóle brzucha, głowy, brak apetytu ( od niemal tygodnia nic nie jadłam ), wymioty, problemy ze snem, myśli samobójcze. Wczoraj byłam w tej sprawie u psychiatry, przepisał mi Xanax i Asertin, które wzięłam od razu po wizycie i poczułam chwilową ulgę. Poradził też terapię behawioralno - poznawczą, na którą jestem umówiona na jutro. Jak długo może potrwać leczenie i czy regularne zażywanie leków przyniesie rezultat i pomoże mi się uporać z moimi demonami? Zależy mi na jak najszybszym efekcie leczenia, szczególnie dla moich bliskich, zaaferowanych moją chorobą.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt.

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że wraz z leczeniem farmakologicznym (równolegle) podejmuje Pani leczenie psychoterapeutyczne, co wzmocni efektywność oraz komplementarność Pani leczenia.

Skuteczność leczenia jest zależna od Pani cierpliwości, zaangażowania oraz współpracy z Lekarzem oraz Terapeutą.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego codziennego funkcjonowania!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
równolegle z farmakoterapią zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Farmakoterapia niweluje objawy, psychoterapia leczy przyczynę problemu i objawy ustępują.
Pozdrawiam serdecznie