Czy stosować tabletki antykoncepcyjne 14 tabletek przez 7 dni?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Wczoraj odbyłam stosunek przerywany, niestety zażyłam jedną tabletkę po 12 godzinach (dokładnie po 15), z pierwszego rządu w blistrze. Byłam u ginekologa prywatnie, powiedział, że powinnam teraz zjeść 14 tabletek w 7 dni. Czy tak powinnam zrobić? Tabletki biorę już od wielu lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje skontaktować się z lek ginekologiem lub udac się do innego na konsultacje