Czy tabletki antykoncepcyjnie powodują drętwienie ciała?

Witam, mam pytanie, zaczęłam brać teraz drugie opakowanie tabletek, od kilku dni drętwieje mi całe ciało oraz boli mnie skóra czy to możliwe że mają na to wpływ tabletki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być związane z przyjmowanym preparatem, jednakże jest to bardzo rzadkie działanie niepożądane. Wskazane jest dokładne zdiagnozowanie sytuacji. Warto także odstawić preparat, wówczas można będzie ocenić czy rzeczywiście preparat jest przyczyną dolegliwości.
W takiej sytuacji lekarz prawdopodobnie zleci zmianę preparatu na inny.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl