Czy tabletki Vixpo są skuteczną antykoncepcją?

Witam, mam 20 lat i od roku zażywałam Vixpo. Wtedy jednak nie był to mój środek antykoncepcyjny, lecz lek na moje zaburzenia hormonalne. Teraz, po półrocznej przerwie znowu przepisano mi te tabletki i męczy mnie pytanie, czy będą one spełniały swoje zadanie, czyli czy jest to pewna antykoncepcja. Jeżeli tak to, po jakim okresie ich przyjmowania będę mogła w pełni się cieszyć z kontaktów seksualnych z chłopakiem?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jest to skuteczna antykoncpecja. Przez pierwsze 2 tygodnie przyjmowania tabletek może Pani stosować dodatkową ochronę.