Czy tak może objawiać się nerwica?

Witam. Od pewnego czasu budzę się w nocy bo brakuje mi tchu. Budzę się bo się duszę. Muszę się podnieść żeby złapać oddech towarzyszy mi wtedy strach. A zaczęło się to gdy pojechałam na dwa tygodnie na urlop do Polski i od tamtego wyjazdu mam taki problem a upłynęło Juz prawie miesiąc. Nie zawsze te objawy występują ale coraz częściej. Najpierw nie mogłam spać na plecach bo miałam koszmary A teraz to. Jestem strasznie zmęczona i rozdrażniona i buzuja we mnie emocje, strachu smutku i lęku . Wszystko mnie denerwuje i z łatwość wpadam w gniew. Nie wiem czy przez to że mam dużo stresu czy co. Mam strach przed spaniem przez to wszystko że się udusze. Czy to może być nerwica? W Polsce byłam u lekarza bo bolał mnie kręgosłup i wyszło mi wypukła lewostrona skolrioza rotacją na kręgi plus zespół baastrupa czy to może mieć coś wspólnego z atakami duszności podczas spania? W dodatku mam nadwagę.

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia
lękowe, które często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl