Czy te bóle w klatce mogą pochodzić od kręgosłupa?

Dzień dobry. Od miesiąca mam bóle w klatce piersiowej. Charter bólu czasem jest piekący. Zlokalizowany bardziej po prawej stronie a czasem rozlany na całość. Echo serca i rtg klatki nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Mam skrzywienie kręgosłupa jak i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym. Zażywam meloksykam ale nie pomaga. Czy takie bóle mogą być od kręgosłupa czy szukać innej przyczyny? Jak sobie pomoc w łagodzeniu bólu i pieczenia. Dziekuje z góry.

Dzień dobry, dolegliwości bólowe w klatce piersiowej często są objawem nerwicowym. Czy zauważa Pani związek dolegliwości z sytuacjami nasilenia stresu? Jeśli tak i jeśli leki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi, można myśleć o psychogennej naturze trudności. Dodatkowym argumentem za tym jest fakt wykluczenia przyczyn somatycznych dolegliwości (prawidłowe echo oraz rtg). Proszę w pierwszej kolejności zadbać o higienę postawy, właściwą pozycją podczas snu, podczas pracy, ćwiczenia rozciągające, może yoga? Jeśli to nie pomoże, proszę udać się na konsultację psychologiczną.