Czy te objawy pojawiają się u 23-latka na tle nerwowym?

Mam 23 lata. W ciągu ostatnich kilku tygodni po kilku zarwanych nocach notorycznie zauważam mrowienie w klatce piersiowej kłucie bóle drętwienie rąk i naprzemienne fale zimna i ciepła w ciele oraz uczucie osłabienia i zawrotów głowy. Dodatkowo co jakiś czas pojawia się nagły szum w uszach i uczucie jakbym znalazł się pod wodą. Dodam iz po wielu doświadczeniach w życiu nawet błahe sytuację wywołują u mnie silny stres, który w skrajnych sytuacjach powoduje lekkie przyduszenie. Aktualnie unikam takich sytuacji i wysypiam się . Czy jest to ewidentny problem nerwicowy czy takie objawy mogą być niepokojące ? Dziękuję za odpowiedź

dzień dobry, Opisane objawy mogą faktycznie wskazywać na zaburzenia psychosomatyczne- ciało odreagowuje to, z czym nie radzi sobie psychika, co pan wypiera, też lęk, stres, przemęczenie. Dodatkowo nadmierne analizowanie tych objawów może je jeszcze potęgować. Warto zaakceptować najpierw emocje jakich pan doświadcza. Przyjrzeć się im, zastanowić co one o panu mówią, jaką informację przekazują. Na pewno warto zadbać o higienę snu- wysypiać się w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu, zdrowo się odżywiać, ruszać się w miarę możliwości na świeżym powietrzu też, nie nadużywać telefonu, komputera itp. Jeśli to nie pomoże warto skonsultowac się z psychologiem/ terapeutą.
pozdrawiam
Agnieszka Fiszer
www.agnieszkafiszer.pl