Czy test wykonany w tym terminie można uznać za wiarygodny?

Czy test ciążowy (negatywny) o czułości 25 wykonany 16 dni po stosunku przerywanym(14 dni po owulacji) a trzy dni po terminie miesiączki i w trakcie skąpego krwawienia można uznać za wiarygodny?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią sposób przeprowadzenia testu ciążowego można uznać za wiarygodny. Uważa się, że test ciążowy powinien być wykonany co najmniej 10 dni po stosunku, aby wynik był najbardziej prawdziwy.

Jeżeli nie stara się Pani o dziecko, zalecamy stosowanie jednego z różnych sposobów antykoncepcji. Stosunek przerywany nie jest najlepszą metodą antykoncepcyjną, ponieważ istnieje spore ryzyko zapłodnienia za sprawą preejakulatu. Większą skuteczność mają między innymi prezerwatywy, wkładki domaciczne lub tabletki antykoncepcyjne.

W poniższym artykule znajdzie Pani sporo informacji dotyczących sposobów wykonywania testów ciążowych:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.