Czy to może powodować takie dolegliwości?

Z powodu zawrotów głowy i ciągłej senności ,zmeczenia miałem wykonywany doppler tętnic szyjnych.oto wynik - zweżenie początkowego odcinka t.szyjnej wewnętrznej o około 30-35 %,bez przyspieszenia V max.czy to coś poważnego?,czy to oznacza że mam zwezenie wszystkich tętnic w całym organizmie.co dalej robić ? Czy od tego moze mi się ciagle kręcić w głowie,jestem ciagle zmeczony ,senny Jestem mężczyzną, 51 lat, 100 kg,cukrzyca typ 2.

Zwężenie nieprzekraczające 50% jest uznawane za nieistotne i raczej nie jest przyczyną dolegliwości. Sugeruję oznaczenie morfologii, tsh, ft3, ft4, kreatyniny, mocznika, elektrolitów oraz ALAT i ASPAT. Wyniki należy skonsultować z lekarzem. Jeżeli badania nie wyjaśnią przyczyn złego samopoczucia, warto będzie wykonać EKG i echo serca. Ciągłe zmęczenie może być także objawem obturacyjnego bezdechu sennego, zwłaszcza przy nadwadze.