Czy USG dopochwowe może nie wykryć ciąży przy pozytywnym teście ciążowym?

Dzien dobry mam pytanie bardzo prosze o odpowiedz 5 mies temu urodziłam dziecko a tydz temu zakończyłam karmienie piersia. Od jakiegos czasu mam straszne nudnosci jak przy 1 dziecku robiac test ciazowy wyszła mi 2 czerwona kreseczka wrecz mikroskopijna. Byłam na badaniu usg dopochwowym i nie byo zadnego pecherzyka a doktor mówiła ze jest bardzo małe endometrium a macica tez jest mała jak orzeszek. Czy takie usg jest mylące?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie USG może niewykazać obecności zarodka nawet do 6 tygonia od zapłodnienia. Oczywiście zwykle udaje się to juz dużo wcześniej ale nie można takiej ewentualności wykluczyć. Muszę jednak Panią poinformować iż w sytuacji gdy lekarz stwierdził brak rozpulchnienia endometrium i bardzo małą macicę ewentualna ciąża jest wątpliwa.