Czy utrata wagi i wypadanie włosów powinno mnie martwić?

Dzień dobry. W ciągu paru miesięcy (koło pół roku) schudłam bez powodu 4 kg. Niczego nie zmieniłam w diecie, nie mam większego wysilku. Ostatnimi czasy mam też wzmożona ilość wypadania włosów i bywa czasem że nocami się dość pocę. Nie ukrywam że żyje w ciągłym stresie i też przez ostatni rok zmieniałam dwa razy tabletki antykoncepcyjne które biorę od 1,5 roku. Badania ogólnie wykonywałam w wakacje ( z innego powodu) i były w normie. Czy mam powód do niepokoju?
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wypadanie włosów i utrata 4 kg w ciągu kilku miesięcy bez zmiany w diecie lub poziomie aktywności fizycznej może być sygnałem, że coś może być nie tak. Jest to jeden z potencjalnych objawów różnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby tarczycy, cukrzyca, infekcje lub problemy z przewodu pokarmowego. Może to być też reakcja na przyjmowane leki.

W tym przypadku zalecamy, aby udała się Pani do lekarza i wykonała pełną morfologię krwi. Oprócz tego warto zrobić badania tarczycy oraz poziomu cukru we krwi. Po wykonaniu badań lekarz powinien przedstawić trafną diagnozę.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagla-utrata-wagi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.