Czy wziąć pigułkę po?

Uprawiałam seks dziś rano - 6 dni od pierwszego dnia miesiączki (właśnie mi się skończyła). Chłopak nie miał wytrysku, ale prezerwatywa się zsunęła i została we mnie. Czy powinnam się martwić czy jestem w ciąży i czy powinnam wziąć pigułkę po, skoro to 6ty dzień cyklu i nie doszło do wytrysku? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Jeżeli rzeczywiście nie doszło do wytrysku, a prejakulat - płyn poprzedzający wydzielanie się nasienia pozostał w prezerwatywie, nie przedostając się do dróg rodnych, to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.
W takim wypadku stosowanie środka antykoncepcji "po stosunku" jest zbędne, a wręcz niewskazane, ze względu na działania niepożądane będące rezultatem przyjęcia leku.

Pozdrawiam.