Kobieta , 35 lat Osoba słyszała, że u osób chorujących na chorobę Leśniowskiego-Crohna występuje (zespół złego wchłaniania) a czy u chorujących na wzjg też może on wystąpować? Choruję na wzjg odcinkiem chorym u mnie jest (odbytnica i esica) bardzo dużo schudłam przez chorobę, aktualnie jestem w remisji, mam sporą niedowagę w stosunku do wzrostu, jestem też i bardzo przestrzegam diety lekkostrawnej, czy to może być związane z moją dietą czy tym zespołem złego wchłaniania? Jeśli tak to jak poprawić wchłanianie?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Choroba Leśniowskiego-Crohna – Choroba Leśniowskiego-Crohna to przewlekły nieswoisty stan zapalny przewodu pokarmowego, od jamy ustnej aż do końca odbytu, o charakterze odcinkowym.
  • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego – Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to stan zapalny w obrębie jelita, a w szczególności odbytnicy. Owrzodzenia jelita grubego pojawiają się na podłożu zapalnym i mikroropni w błonie śluzowej jelita grubego. Zmiany te krwawią, ulegają wtórnym zakażeniom, pogłębiają się, a czasem przebijają ścianę jelita.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: