Czy złe samopoczucie może być wynikiem zmiany tabletek?

Przez długi czas brałam tabletki M********* 21, wszystko było dobrze, tylko że zaczęła mi się gromadzić woda w organizmie i puchłam. Poszłam do ginekologa i on mi przepisał S***** 35, podobno nie zatrzymują wody w organizmie. Wzięłam 1 tabletki po 7-dniowej przerwie i było mi nie dobrze. Czy mogę wziąć jako drugą tabletkę znowu M********* 21?

Redakcja abcZdrowie

Po przyjęciu zaledwie jednej tabletki antykoncepcyjnej nie można przypisać jej, z całą pewnością, odpowiedzialności za złe samopoczucie. Nie sprecyzowała Pani jakie objawy wystąpiły i w jakim czasie od przyjęcia tabletki. Proponuję nie zmieniać preparatu przez najbliższe dni i skontaktować się z ginekologiem.