Czym może być spowodowany spadek odporności i złe samopoczucie?

Czym może być spowodowany spadek odporności i złe samopoczucie? Od 3 miesięcy często choruję (pierwszy raz w życiu angina, przeziębienia, dwukrotnie grzybica pochwy, bóle gardła), mam problemy ze snem i koncentracją. W ciągu dnia jestem senna a moje samopoczucie mogę generalnie opisać jako złe. Odżywiam się prawidłowo, nie zmieniłam ostatnio niczego w swoim stylu życia. Mam 21 lat.

Trudne pytanie. Może to być związane ze spadkiem odporności związanym z różnego rodzaju drobnoustrojami w organizmie lub zmniejszoną ilością niezbędnych minerałów itp.. Może być również tak, że spadek odporności i obniżony nastrój wynikają z oddziaływania bodźców natury psychologicznej - np. zbyt duży stres, z którym sobie Pani nie radzi efektywnie, rozwijające się zaburzenie nerwicowe (np. depresja, zaburzenie lękowe). Warto sprawdzić co się dzieje. Proszę po pierwsze udać się do lekarza POZ, który zleci podstawowe badania lekarskie. Gdy nie rzucą one światła na możliwe źródło trudności - wtedy proszę udać się na konsultację z psychologiem i - jeżeli zajdzie taka potrzeba - podjąć psychoterapię. Pozdrawiam.