Dlaczego boli mnie głowa przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Mój problem polega na tym, że po skończonym miesięcznym cyklu przyjmowania tabletek R*** (hormonalne tabletki antykoncepcyjne) około jeden dzień mam bardzo silny ból głowy. Tak jest co miesiąc. Nie wiem, czy to akurat tabletki powodują ten stan. Tabletki te przyjmuję już ponad 5 lat, na początku nie miałam takich problemów, ale od ok roku mam. Nadmienię również, że moja mama ma codzienne bóle, jest ciśnieniowcem i jest pod kontrolą lekarską, szuka przyczyn i środków, które pomogą jej normalnie funkcjonować. Proszę o odpowiedź, jeśli za mało informacji podałam to proszę o pytanie - uzupełnię moją wypowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli ból występuje w czasie tygodniowej przerwy może on być związany z nagłym spadkiem stężenia estrogenu w organizmie. Uważa się, że tabletki zawierające progesteron i estrogen mogą powodować silne bóle głowy w czasie tygodniowej przerwy. W takim przypadku zaleca się skrócenie przerwy do trzech dni lub zmianę tabletek na zawierające mniejszą ilość hormonów, tak by organizm nie był narażony na gwałtowne wahania ich poziomu. Proszę poradzić się swojego lekarza, gdy nastepnym razem pójdzie Pani po receptę.

Pozdrawiam serdecznie!