Dlaczego mam 1,5 tygodnia miesiączkę, pomino że zażywam antykoncepcję?

Witam! Mam 24lata, już od ponad roku regularnie zażywam tabletki C*****. Ostatnio nie zrobiłam sobie 7-dniowej przerwy między jednym opakowaniem a drugim, tylko od razu zaczęłam kolejne. O dziwo, w 3 dniu pojawił mi się okres, który trwa już 1,5 tygodnia. Nie jest obfity. W międzyczasie byłam chora na zapalenie oskrzeli i brałam antybiotyk D**** 100mg . Czy antybiotyk miał wpływ na to, że pojawił mi się okres? Czy ten okres kiedyś mi się skończy? Czy to normalne, że mimo tego, że nadal biorę pigułki okres trwa? Czy powinnam przestać brak pigułki? Czy to jest bardzo niepokojące i powinnam zgłosić się do lekarza? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! Fiatek_141
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku nie robienia 7-dniowej przerwy między blistrami czasami dochodzi do wystąpienia tzw. krwawienia z przełamania. Jest to sytuacja nie wymagająca konsultacji z ginekologiem. W Twoim przypadku krwawienie się nasiliło, a przede wszystkim trwa zbyt długo, by je dalej ignorować.

Zdecydowanie zalecam wizytę u lekarza-ginekologa, prowadzącego, który wyjaśni przyczynę krwawienia.

Pozdrawiam