Dlaczego mam jednodniową miesiączkę?

Witam, mam 22 lata i mam problem z miesiączką. To juz drugi okres, gdzie zaczynam krwawić w pierwszy dzień i w ten sam dzień przestaję. Gdy zaczynam uprawiać stosunek ze swoim partnerem znów dostaję krwawienia. Od jakiegoś czasu mam problem z miesiączkowaniem, zaczęło się od tego, gdy zaczęłam się starać ze swoim partnerem o dziecko. Wiem, że nie jestem w ciąży. Bardzo boję się iść do lekarza. Proszę o pomoc.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Nie rozumiem, dlaczego boi się Pani pójść do lekarza. W sytuacji, gdy zaczyna się starać o dziecko jest to wręcz zalecane. Przed zajściem w ciążę warto wykonać podstawowe badania krwi: morfologię, kreatyninę, mocznik, elektrolity, koagulogram, TSH. Zdarza się, że znajduje się w ten sposób choroby potencjalnie zwiększające ryzyko wczesnego poronienia, a są w pełni wyleczalne lub można je kontrolować.
Opisywany problem z miesiączką z jednej strony może wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi (mniej możliwe) a z drugiej może być przejawem normy. Warto zgłosić się do ginekologa w celu zbadania i oceny narządu rodnego. Z tej samej przyczyny co wizyta u lekarza rodzinnego.

Nie obędzie się bez wizyty. Nie ma czego się bać, a tylko może to Pani pomóc. Proszę być dobrej myśli. Pani problem nie wygląda na poważny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.