Dlaczego mam te bóle pochwy i odbytu?

Dzień dobry, od dwóch dni mam ból między odbytem a pochwą (bardziej w stronę odbytu) - ból jest stały w każdej pozycji, przy ucisku boli bardziej czuje delikatne promieniowanie. Miejsce to jest twardsze jak np po ugryzieniu przez osę. Brak krwawienia czy bólu przy wypróżnianiu.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane z aktualnym stanem zdrowia. Trudno jednakże z racji odległości ocenić dokładnie dany problem. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem proktologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania oraz leczeniu.

Możliwe, że takie dolegliwości są zaostrzeniem choroby hemoroidowej i pojawieniem się zewnętrznych guzków, które mogą być bardzo bolesne. Ponadto mógł rozwinąć się zakrzep brzeżny, czyli zakrzepica splotu okołoodbytniczego. Może wtedy pojawiać się nagły oraz silny ból z sinofioletowym i drażliwym guzkiem.

Istnieje wiele sposobów na leczenie takiej przypadłości, jak: wymrażanie, gumowanie hemoroidów, a także stosowanie specjalnych maści i czopków odbytniczych.

Istotna jest również dieta, bogata w błonnik, aby wyeliminować zaparcia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-schorzenia-u-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/bol-odbytu-przyczyny-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.