Dlaczego miesiączka trwała 3 dni?

Witam! Zawsze moje miesiączki były bardzo obfite i trwały 6-7 dni. Ostatnio dostałam miesiączkę mniej obfitą niż powinnam i trwała ona jedynie 3 dni. Zrobiłam dwa testy ciążowe, oba wyszły negatywne. Jaka może być przyczyna tego krótszego okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli testy ciążowe wykonywane były co najmniej 14 dni od ostatniego ryzykownego zbliżenia, to ciążę z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć.

Zmiana charakteru miesiączki nie musi świadczyć o niczym niepokojącym. Zmniejszenie objętości krwawienia może być związane z osłabieniem organizmu, przewlekłym stresem, zmianą diety czy wyjazdem w inną szerokość geograficzną.

W obecnej sytuacji wskazana jest obserwacja najbliższych cykli. Jeśli krwawienia będą ulegać dalszym osłabieniom wskazana będzie wizyta kontrolna u ginekologa.

Pozdrawiam