Dlaczego mięśnie (szczególnie łydki) ciągle mnie kłują?

Witam. Mam 18 lat i jestem po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej (bardzo niska dawka). Stosowałam ją tylko przez miesiąc i przerwałam, ponieważ pojawiły się bóle nóg, utrzymujące się mimo przerwania spożywania tabletek. Moja pani ginekolog skierowała mnie na badania związane z krzepliwością krwi i wyniki są w normie. Czy mimo to może być to zakrzepica lub coś z nią związane? Dlaczego mięśnie (szczególnie łydki) ciągle mnie kłują? Takie samo kłucie czuję w brzuchu, mija po jakimś czasie. Staram się uprawiać sport lecz przez ten ból nóg mam wrażenie jakbym ciągle była zastała, nierozciągnięta.

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani wykonać badanie: D-dimery, które z b.wysokim prawdopodobieństwem pozwolą wykluczyć zakrzepicę żylną, ale prawdopodobnie miała je już pani wykonane. Co do dalszej diagnostyki pani dolegliwości to można zrobić USG brzucha, sprawdzić (z krwi): stężenie CK, AST, poziom wit.D3, magnezu i wapnia zjonizowanego.