Dlaczego moja odporność jest tak niska?

Witam, byłam w szpitalu przez prawdopodobnie zapalenie błony żołądka, tydzień po wyjściu ze szpitala złapalo mnie przeziębienie (kaszel, katar). Było już wszytsko dobrze, jednak za tydzień znowu zachorowałam (gorączka, ból gardła, ból mięśni i od czasu do czasu lekki ból żołądka). Systematycznie biorę witaminy i wapno. Więc dlaczego moja odporność jest aż tak mała? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy sugerują infekcję wirusową, która może się zdarzyć każdej osobie (również bez ewentualnych zaburzeń odporności). Zaburzenia odporności mogą sugerować np. ciężkie i częste zakażenia bakteryjne, wymagające długiej i intensywnej antybiotykoterapii. Jeśli niepokoi się pani o swój stan zdrowia, może pani udać się do lekarza w celu oceny klinicznej. 'Ogólną' odporność można poprawić stosując dobrze zbilansowaną dietę oraz prowadząc zdrowy styl życia z odpowiednią aktywnością fizyczną, snem i itp. Z suplementów może pani pamiętać o wit. D3 w sezonie jesienno-zimowym.