Dlaczego poziom trójglicerydów jest wysoki?

Dzień dobry! Poproszę o interpretację wyników badań dot. Cholesterolu. Na stałe przyjmuję tylko tabletki antykoncepcyjne vibin. Cholesterol całkowity 293, triglicerydy 739, HDL 52, nie HDL 241. Skąd tak wysoki poziom trójglicerydów?. Czy to błąd laboratorium?. Czy potrzebne są leki, dieta?

Dzień dobry,

brak informacji czy Pani choruje na przewlekłe choroby.

Wskazana konsultacja z lekarzem rodzinnym w celu wyjaśnienia nieprawidłowości w wyniku badania.

Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad oraz wykona badanie fizykalne i wtedy podejmnie decyzję co spowodowało wzrost poziomu trójglicerydów - leki, brak aktywności fizycznej, w diecie występują w dużych ilościach tłuszcze zwierzęce, cukry proste, częste dania typu fast food i produkty smażone lub inne czynniki.

Pozdrawiam