Co oznacza wysoki cholesterol całkowity i triglicerydy?

Wysoki cholesterol całkowity i triglicerydy Jestem aktywna, pilnuję diety, BMI mam w niskiej normie, podobnie glukoza. Odebrałam dziś wyniki, a tam -- cholesterol całkowity 230, triglicerydy 220! HDL i LDL w normie (odpowiednio: 78 i 105). Co jest powodem takich wyników. Ja naprawdę unikam "złych" tłuszczów, alkoholu, dużo się ruszam. Jeśli miałabym zmienić dietę na jeszcze chudszą, to pewnie zostanie mi sałata ;) Proszę o odpowiedź lub podpowiedź. Dziękuję!

Dzień dobry,

aby mieć prawidłowy poziom cholesterolu we krwi należy wybierać te "zdrowe" tłuszcze a nie unikać wszystkich. Ograniczyć należy tłuszcze nasycone - zwierzęce i olej kokosowy. Należy wybierać olej np. rzepakowy czy oliwę z oliwek. Dobry rozwiązaniem jest spożywanie orzechów.

Na sam poziom trójglicerydów może wpływać duża ilość owoców w diecie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga