Dlaczego rośnie mi brzuch? Jestem po porodzie i mam założoną wkładkę

Mam dwójkę dzieci. Po ostatnim porodzie założyłam spiralę, to znaczy 6,5 miesiąca temu. Mam regularny okres, robiłam już dwa testy ciążowe, bo myślałam, że jestem znowu w ciąży. Były negatywne, ale mój brzuch zrobił się w ostatnim czasie dużo większy, wygląda jakbym była w 4 miesiącu ciąży. Jakieś 5 tyg. temu byłam u lekarza rodzinnego, on uznał, że to od jedzenia i tak dalej, więc ostatnie parę tygodni jem dużo mniej i nie pije napojów gazowanych. Więc dlaczego mój brzuch jest taki ogromny? Jaki może być tego inny powód, że mój brzuch mi rośnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po ciążach następuje rozciągnięcie powłok brzusznych, przez co nawet gdy pod skórą nie ma tkanki tłuszczowej, to brzuch będzie odstawał bardziej, niż byśmy tego chciały. Rozwiązaniem mogą być ćwiczenia mięśni brzucha. Polecam nasz serwis.

Jeśli nie towarzyszą Pani żadne niepokojące objawy natury ginekologicznej, jak kolorowe, cuchnące upławy, ból podbrzusza czy nieregularne krwawienia, to nie ma powodów do niepokoju, a wkładka nie jest powodem powiększonego brzucha.

Pozdrawiam serdecznie!