Dotykanie okolic intymnych po oddaniu moczu przez chłopaka a spóźniający się okres

Witam . Od ponad roku nie współżyłam z chłopakiem, ale mimo to zazywam tabletki antykoncepcyjne. Czasami zapominam wziąć jakąś tabletke. W sierpniu chłopak dotykał mnie w okolicach intymnych , a przed tym był w toalecie oddać mocz, czyli mógł mieć na palcach sperme. Teraz miałam 7dniową przerwe i nie dostałam okresu mimo że powinnam. Jaka może być przyczyna braku okresu ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąża jest bardzo mało prawdopodobna w opisanym przez Panią przypadku. Przyczyn braku miesiączki należy raczej szukać w zaburzeniach hormonalnych. Nie podała Pani jaki czas już bierze tabletki ( po 2 latach stosowania należy zrobić przerwę). Konieczna zatem jest wizyta u Ginekologa. Pozdrawiam