Drętwienie klatki piersiowej, zaburzenia oddychania a nerwica

Witam ostatnio po imprezie na drugi dzień byłem na kacu, wieczorem dostałem atak zdretwiała mi lewa reka i potem prawa cała klatka, ciezko mi sie oddychała a serce waliło mocno i szybko, zadzwoniłem na pogotowie zrobili ekg i stwierdzii nerwice,dodam jeszcze że przez rok moje serce bije szybko najmniej uderzen mam 85 max a najwiecej 100 czasem dochodzi do 105, czuje puls caly czas w rekach w klatce piersiowej, dodam ze w czasie pulsu moje reka lub np noga rusza sie lekko, kluciai bole serca

Witam,
Rzeczywiście, wspomniane objawy mogą być powiązane z nerwicą. Zachęcam Pana do konsultacji z psychoterapeutą, który pomoże Panu poszukać źródła objawów oraz zaproponuje najlepszą formę pomocy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
u każdego pacjenta nerwica lękowa przebiega w odmienny sposób i może się przejawiać przez inne objawy – osoby cierpiące na nerwicę lękową doświadczają wielu zaburzeń psychosomatycznych i reakcji typowych dla lęku uogólnionego. Doświadczają np. ucisków w okolicach gardła, bólów głowy, zaburzeń rytmu i akcji serca, bólów żołądka, zaburzeń układu pokarmowego, itd.
Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam