Duż stres przed wodą powodujący mdłości i wymioty

Bardzo stresuje mnie głęboką woda. Muszę uczęszczać na studenckie zajęcia na basen. Przy wejściu do budynku uderza mnie zapach chloru który wywołuje u mnie mdłości. Po przeplyniecuu długości basenu ściska mi się żołądek i mam niekontrolowany odruch wymioty połączony z ogromnym bólem brzucha. Starałem się jeść lekkie śniadanie na polecenie instruktora ale to nic nie pomogło. Gdy nic nie jem przed zajęciami to wymiotuje żółcia do utraty przytomności. Mam problem z nawracajaca zgaga.

Wygląda to na objawy tzw. fobii prostej. Polecam udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego i podjąć z nim psychoterapię. W tym nurcie zaburzenia lękowe (a do nich należy fobia) są najskuteczniej leczone i efekty przychodzą relatywnie szybko. Pozdrawiam.

Lęk i fobie można przepracować podczas psychoterapii. Ponieważ problem leży w przyczynach emocjonalnych, psychologicznych, a objawy mdłości są jego fizyczną manifestacją, zmiana diety może nie być wystarczająco skuteczna. Zachęcam do spotkania z psychologiem.

Dzień dobry, zachęcam pana do konsultacji u psychologa- psychoterapeuty pracującego w nurcie behawioralno - poznawczym. Pozdrawiam.