Duży przyrost wagi a alergia

Witam mam podobna sytuacje rok temu moj prawie tetaz 7 letni syn z dziecka szczuuplego stal sie otylym przy wzroscie 127 cm wazy ok 33 kilo. Mimo ze nie zmienil diety. Przyznaje ze je slodycze fasfody tez od czasu do czasu nie za często ale są. Robilismy badania w kierunku alergii ogolne i byly bardzo wysokie bo z 90 normy byl wynik prawie 300 syn mial wtedy duszacy kaszel po lekach ustalo. Od tamtej pory wyniku nie powtarzalismy. Tarczyce i cukier w normie a na wadze dalej przybiera wydaje mi sie jeszcze bardziej pulchny szczegolnie brzuch i klatka piersiowa nogi szczuple. Dodam ze wakacje byl ciagle wruchu rower itp. Pozdrawiam prosze o odpowiedz w jakim kierunku wykonac badania???

Żeby ocenić metabolizm dziecka potrzeba większej ilości informacji (przyjmowane leki, inne choroby, wyniki badań dodatkowych) oraz zbadania pacjenta. Proponuje wizytę u endokrynologa dziecięcego. Pozdrawiam.