Dwugodzinne opóźnienie - czy skuteczność jest zachowana?

Witam!!! Biorę tabletki dopiero od dwóch tygodni i moje opóźnienie to 2 godziny ( biorę o 18.15, a wzięłam o 21.15) czy mam zaprzestać brania tabletek czy mogę dalej kontynuować bez obawy ze zajdę w ciążę. Pozdrawiam!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku tak krótkiego opóźnienia można uznać, że tabletka została przyjęta o właściwej porze. Skuteczność ochrony antykoncepcyjnej powinna być zgodna z indeksem Pearla dla tego typu antykoncepcji. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą ginekologiem.