Dyskomfort w nadbrzuszu i podżebrzu u 34-latki

Witam, od roku czasu borykam sie z uciazliwym uczuciem dyskomfortu,odczuwanym w nadbrzuszu i podzebrzu lewym. Badania pod katem alat,aspat, testy funkcjonalnosci watroby, crp, badania pod katem nerek, tarczycy, zlego i dobrego cholesterolu oraz hormonow tarczycy wyszly prawidlowo. Badanie usg ok. Na watrobie stluszczenie lub niewielki naczyniak. Po opisie bolu jaki czasem odczuwam lekarz sugeruje trzustke podrazniona. Ale rok czasu czuje ja tak samo...gdzie jest problem?

Witam. Opisane objawy mogą wiązać się z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy - myślę że w tej sytuacji należy rozważyć wskazania do wykonania gastroskopii. Jeśli bóle nasilają się w związku z przyjmowaniem pokarmu mogą natomiast świadczyć o przewlekłym zapaleniu trzustki - w jego diagnostyce pomoże badanie ogólne stolca oraz oznaczenie poziomu amylazy i lipazy we krwi.