Dziwny ból podbrzusza i brak miesiączki

Witam serdecznie, mam 21 lat, wraz z mężem od paru miesięcy staramy się o maleństwo. W tym miesiącu użyłam testu owulacyjnego, który chyba pomógł, bo okazało się, że zawsze gdy jeden dzień boli mnie jajnik i nie mam ochoty na sex mam najbardziej płodne dni. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 1 listopada na 20 wypadły dni płodne, a cykl zawsze waha się w odstępie 28-31dni. 5 dni po owulacji zaczął pobolewać, a bardziej kłuć mnie jajnik. Było to dość dziwne ponieważ boli mnie zawsze dość mocno (ale bez przesady) w mniej więcej połowie cyklu i boli mnie podbrzusze przez 2 pierwsze dni okresu. Po paru dniach oprócz tego doraźnego kłucia jak się domyślam jajnika pojawił się ból podbrzusza. 1 dzień przed planowana miesiączka (liczę ostatni 31 dzień) zrobiłam test wyszedł negatywny, drugi 2 dni później też negatywny. Dzień po planowanym okresie ból w podbrzuszu pojawił się nagle i bardzo silny przypominający silny ból pęcherza i okolic jajnika i dziwi mnie to, że promieniował do łechtaczki.   Kiedyś miewałam zapalenie nerki czy pęcherza, jednak to nie był ten sam ból, jednak był tak ostry, że nie mogłam się podnieść z łóżka, wzięłam nospe i po 15 min ból nie ustał, a się zmniejszył i pomógł do tego ciepły prysznic. Innych objawów ciążowych ani tym podobnych nie mam. Jednak bardzo dziwny i uporczywy był ten brzuch. Dodam jeszcze, że oczywiście pognałabym nawet jutro do lekarza, jednak jestem za granicą i nie jest to takie łatwe, a wracam dopiero 18.12. Bardzo mocno proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Emilia

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opis sugeruje ból o charakterze skurczu mięśni gładkich, co potwierdza ulga po zażyciu leku rozkurczowego oraz ciepłym prysznicu. Taki ból występuje w stanach zapalnych dróg moczowych, a szczególnie charakterystyczny jest w przypadku występowania złogów w drogach moczowych.
Jednak w połączeniu z brakiem miesiączki-co jak rozumiem mam miejsce w Pani przypadku-może wskazywać na problem w drogach rodnych, mi.in. ciążę pozamaciczną. Oczywiście jedna patologia nie wyklucza drugiej-mogą współistnieć.
Jeśli dolegliwości nie będą się nasilały może Pani poczekać do powrotu do kraju, jednak w przypadku ich nie ustępowania bądź nasilania się konieczna jest wizyta u ginekologa lub lekarza internisty bądź skorzystanie z pomocy doraźnej. Wskazane wydaje się wykonanie USG jamy brzusznej/ transvaginalnego w celu wykluczenia ciąży pozamacicznej.

Pozdrawiam