Erytrocyty w moczu w czasie ciąży

Jestem w 10 tc. Na początku ciąży trafiłam do szpitala z krwawieniem - poronienie zagrażające. Po badaniach moczu wyszły mi erytrocyty 20-30. Mam przepuklinę kręgosłupa L4/L5 L5/S1 - potwierdzona rezonansem - po 2 godz. siedzenia muszę leżeć, bo boli mnie kręgosłup. Mam pracę biurową - 8 godz. przy komputerze czego nie jestem w stanie wytrzymać.

Pytanie nr 1

Czy mam się martwić krwią w moczu?

Pytanie nr 2

Lekarz ginekolog powiedział, że nie wystawi mi zwolnienia z powodu kręgosłupa i mam iść do ortopedy po zwolnienie. Proszę napisać czy ginekolog nie może wystawić mi zwolnienia w ciąży z tego powodu.

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji erytrocyty w moczu najprawdopodobniej pochodzą z układu płciowego. Jeżeli pozostałe parametry badania ogólnego moczu są prawidłowe i nie ma Pani dolegliwości, to wydaje się, że nie ma powodów do obaw. Wskazane jest jednak wykonanie kontrolnego badania ogólnego moczu. Opisywane bóle kręgosłupa na tym etapie ciąży nie są bezpośrednio związane z ciążą, dlatego ginekolog nie musi wystawić Pani zwolnienia. Skierowanie Pani do ortopedy wydaje się być jak najbardziej uzasadnione. Pozdrawiam