Fundoplikacja a zaleganie treści w żołądku

Witam ! Jestem po fundoplikacji, ktorą miałam w maju 2014 roku. W listopadzie miałam kontrolną gastroskopie i okazało się, że mam zalegania treści pokarmowych w żołądku ( byłam 14 godzin na czczo przed badaniem ). W marcu miałam ponowną gastroskopię ( byłam 30 godzin na czczo ) i dalej było zaleganie w żołądku. Lekarz stwierdził, że nastąpiło uszkodzenie nerwu błędnego. Biorę lek prokinetyczny Zirid 3x po1 tabletce. W kwietniu mam mieć USG narządów jamy brzusznej. Proszę o radę i pomoc. Danka

Aleksander Ropielewski

Poza stosowaniem leków prokinetycznych oraz diety lekkostrawnej nie ma wiele więcej do zaoferowania na chwilę obecną. Należy obserwować, czy leczenie przyniesie zamierzony skutek.