Cofanie się treści dwunastniczej do żołądka u 26-latka

Witam. Jaka przyczyna tych dysfunkcji. . Od czego nalezy zaczac, prosbapomoc. W żołądku stwierdza się treść żółciową. Śluzuwka żołądka zaczerwieniona Wpust słabo obukrczajacy się. W czasie odruchu wymiotnego widoczne jest wpuklanie się ściany żołądka do przełyku. Cofanie się treści dwunastniczej do żołądka. Przepuklina roztworu przełykowego przepony. Zaleganie moczu w pęcherzu. W wykonanym badaniu usg pecherza moczowego przed mikcja 428 ml moczu w pecherzu i bezposrednio po mikcji 72 ml moczu.

Aleksander Ropielewski

Odnośnie problemów gastrologicznych to powodem może być refluks żołądkowo przełykowy lub choroba wrzodowa żołądka. Wskazane wykonanie testu ureazowego. Pomocne mogą być leki prokinetyczne i IPP. Ponadto proponuję kontakt z gastroenterologiem. Odnośnie zaburzeń obkurczania pęcherza to konieczny jest kontakt z urologiem i badanie cystoureterografii mikcyjnej.