Gorączka pomimo antybiotyków

Witam, 2 tygodnie temu zachorowałam i dostałam antybiotyk Duomox. Objawy: ból gardła, lekki kaszel, lekka gorączka. Nie pomogło. W ostatni dzień antybiotyku dostałam potężnej gorączki, suchego kaszlu, dreszczy. Poszłam do kontroli i dostałam kolejny antybiotyk - Doxycyclinum. Nie pomogło. Dalej nie mogę zbić gorączki i mam kaszel. Wczoraj miałam 39 stopni. Poszłam dzisiaj znowu do kontroli i dostałam kolejny antybiotyk - Unidox Solutab. Jednak dzisiaj czuję się już chyba lepiej. Brać kolejny?

Lek. Katarzyna Szymczak

A stosowała Pani dodatkowo leki przeciwgorączkowe? Jeśli objawy ustąpiły sugeruję raczej powstrzymać się z trzecim antybiotykiem, wybrać do końca tylko ten drugi.
Pozdrawiam