Ile powinna ważyć 14-latka i jak może schudnąć?

Jak już wspomniałam mam 14 lat, mierzę 178 cm i ważę 62 kg. Uprawiam rózne sporty, np. piłka nożna, unihokej i biegam. Nie wiem, jak mam schudnąć, bo mam spory brzuszek, boczki też nie są najmniejsze, na WF-ie zawsze ćwiczę, bo to lubię. Od pewnego czasu nie jadam kolacji. Może ktoś wie, jak szybko schudnać???
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Jeśli masz 178 cm wzrostu, 14 lat i ważysz 62 kg, to na pewno nie masz nadwagi. Przestrzegam przed stosowaniem szybkich, drastycznych (bardzo ubogokalorycznych) diet, gdyż najczęściej utrata masy ciała podczas ich stosowania jest złudna i traci się przede wszystkim wodę, a nie tkankę tłuszczową. Potem najczęściej następuje efekt jo-jo i dawna masa ciała powraca, często także z dodatkowymi kilogramami. Jeśli uprawiasz sport, musisz się przede wszystkim zdrowo odżywiać, rezygnowanie z kolacji nie jest zatem najlepszym pomysłem. Postaraj się jeść zdrowo, to znaczy unikaj słodyczy, potraw smażonych, dań typu fast food, słonych przekąsek - chipsów, paluszków, orzeszków oraz słodzonych napojów gazowanych typu cola. Bardzo ważne dla zdrowia i prawidłowego spalania tkanki tłuszczowej jest regularne jedzenie, a więc zawsze, co około 3 godziny i nie później niż 3 godziny przed snem. Takie uparte trzymanie się godzin zawsze daje efekty, choć nie zawsze szybko, chroni jednak przed efektem jo-jo.