Jak leczyć nasilającą się zgagę?

Witam.Od ładnych paru lat mam tzw zgagę z czasem coraz bardziej nasilającą,brałem Helides przez rok nie bolało ale zrezygnowałem i poddałem się diecie ,trochę pomogło ale musiałem zrezygnować ze względu na pracę ,od mniej więcej dwóch lat mam luźne stolce bez krwi a teraz na dodatek chodzę do WC po każdym posiłku nawet cztery razy na dzień ,proszę o odpowiedź.Miałem stwierdzony refluks jakieś cztery lata temu .

Podobne zaburzenia mogą mieć także podłoże emocjonalne (psychologiczne). Obszar układu pokarmowego jest jednym z bardziej wrażliwych na emocjonalne przeżywanie i stres. Jeśli zatem lekarze wykluczyli inne (somatyczne) pochodzenie objawów, warto podjąć konsultacje psychologiczną.