Jak mogę odetkać ucho?

Mam problem z zatkanym uchem. Podczas grypy zatkało mi się najpierw lewe ucho później oba a później pozostało zatkane tylko lewe. Wzięłam antybiotyk 3 dni azimycin (dziś wzięłam ostatnią tabletkę) ucho nadal jest zatkane ( od 6 dni) czasami się lekko na chwile odetka a później znowu uczucie zatkania i jakby ciśnienia w uchu. Co mogę z tym zrobić? Jak je odetkac?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisany objaw wymaga konsultacji lekarza prowadzącego leczenie w.celu oceny ucha środkowego.

Do czasu wizyty pierwszym sposobem na poradzenie sobie zatkanym uchem jest żucie gumy.

Podczas żucia trąbka Eustachiusza powinna się otworzyć.

Można też spróbować inhalacji lub przepłukać nos rozstworem soli fizjologicznej.

Wszystko co zmniejsza obrzęk w obrębie jamy nosowej, wpłynie też pozytywnie na zatkane uszy.

Pozdrawiam