Jak można schudnąć z ud?

Dzień dobry! Mam nadzieję, że moje pytanie nie będzie zupełnie bez sensu, ale mam problem z moimi udami. Mam nadwagę, ale jestem obecnie na zdrowej diecie i powoli chudnę (73 kg przy wzroście 164 cm), ale moje uda wyglądają tragicznie. Mam taką skórę, na której robią się łatwo rozstępy i mam je wszędzie - na brzuchu, nogach (udach i łydkach) oraz piersiach. Bardzo mi to niszczy samoocenę (mam 22 lata). Na moich udach pojawiło się dodatkowo mnóstwo cellulitu, a do tego są ogromne – podobnie jak łydki. Mam na nich również taką dziwną fałdkę i to jej dotyczy moje pytanie. Kiedy dotykam ud, to są równe, ale od wewnętrznej strony pojawia się taka "gula", miękka, jakby wypełniona tłuszczem. Widać to i zdecydowanie czuć pod dłonią – tak jakby jechało się palcami po płaskiej powierzchni, a nagle pojawiła się górka i znowu na płasko. Taka fałdka znajduje się na obu nogach w podobnym miejscu i od dawna sprawia, że czuję się z moimi nogami jeszcze gorzej. Wygląda tragicznie, przez to te uda wyglądają na pofalowane. Czy jest to spowodowane po prostu tym, że jestem gruba? Moje nogi są bardzo odporne na odchudzanie i kiedy ważyłam dużo mniej, wciąż miałam grube uda i łydki (ale chudsze niż teraz). Ta fałdka również cały czas tam była. Jak się tego pozbyć? Byłam jakiś czas temu na zabiegu endermologii, piję dużo wody, chodziłam na aquaaerobik, ale ta gula cały czas mi towarzyszy. :(

Droga Pani, nie ma idealnych proporcji ciała, u każdego wygląda to zawsze inaczej. Całkiem możliwe, że genetycznie ma Pani taką budowę. Na pewno warto się przyjrzeć sytuacji gdyż opuchlizna nóg może wskazywać na róże schorzenia. Proponuję konsultację i zapewne trzeba wykonać podstawowe badania