Jak pomóc osobie z wysokim poziomem cukru?

Witam mąż 28 lat ostatnio byl w szpitalu z powodu wysokiego cukru , bilirubiny podwyzzszonej,tachykardi oraz cholesterolu.Wyniki badan,usg dobre.Bylo to w pazdzierniku.Teraz zaczal sie zle czuc wiiec zrobil badania.Dodam ze cierpi na bezsennosc,oslabienie,rano leci mu krew z nosa I podacz stolcs sladowe ilosci krwi.Wyniki cholesterol calk 306 ,ldl 137,hdl 72,trojglicerydy 184,bilirubina calk 2,09 , glukoza na czczo 112, mocz ok , hemoglobina 18,00, P-lcr 39.Ob 2 Prosze o porade.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana jest dalsza dalszą diagnostyka , nie wiem co do tej pory było zrobione, może jeszcze tsh, rtg płuc. sugeruję w pierwszej kolejności wizytę u lekarza rodzinnego który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam