Jak poradzić sobie z nerwobólami?

Witam, mam od paru lat nerwicę i bardzo często mam uciski, bóle w klatce piersiowej. Lekarz powiedział, że to są nerwobóle. Na tę dolegliwość czasami pomagają mi ciepłe kąpiele, ale nie na długo. Tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Próbowałam ziołowych tabletek uspakajających, lecz też nie pomagają. Przez te nerwobóle jestem bardzo nerwowa, nie mogę sobie z tym poradzić. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W opisywanych prze Panią dolegliwościach pomocne bywają preparaty witamin z grupy B oraz magnezu. Uporczywe, niecharakterystyczne dolegliwości bólowe mogą być objawem depresji - wówczas pomagają leki przeciwdepresyjne.
Proponuję, aby skorzystała Pani z konsultacji specjalisty psychiatry. Podstawową formą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia. Dzięki psychoterapii może Pani np. lepiej walczyć ze stresem. Przeżywane napięcie wewnętrzne powoduje wzrost napięcia mięśni, np. pokrywających czaszkę, karku, ścian klatki piersiowej, co objawia się bólem. Ciepła kąpiel pomaga więc Pani na zasadzie odprężenia. Podobny efekt może Pani uzyskać stosując techniki relaksacyjne.
Najlepiej przećwiczyć je z psychoterapeutą. Obecnie dostępnych jest wiele płyt i książek na ten temat, zawierających odpowiednie instrukcje ćwiczeń relaksacyjnych.

Serdecznie pozdrawiam