Jak poradzić sobie ze szkodliwym działaniem stresu?

Od jakiegoś miesiąca jestem skazana na wieczny stres. Zaczęłam coraz mniej jeść. Czasem potrafię nie jeść nic przez cały dzien. Od kilku dni po każdym posiłku pojawia się u mnie biegunka, i czasami delikatnie bóle brzucha. Jestem młoda dziewczyna, nie jem dużo, przez co schudłam.. nie wiem co mam robić w takiej sytuacji, ponieważ jest to bardzo drażliwy temat.

Najlepiej jest działać na źródło stresu - i podjąć pewne kroki w jego usunięciu lub zmianie. W tym może pomóc konsultacja z psychologiem. Proponuję również poćwiczyć relaksacje Jacobsona - nagrania są dostępne w internecie. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy (domniemam) wskazują na objawy zespołu jelita drażliwego, co jest wskazaniem do osobistej konsultacji gastroenterologicznej oraz psychologicznej.

Zalecałabym, by jednak zaczęła Pani od konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który Panią pokieruje diagnostycznie (po wstępnym rozpoznaniu).

Z przesłaniem dla Pani pomyślności tylko satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry. Z Pani relacji można się domyślić, iż jest Pani skazana na owo źródło stresu i raczej nie ma szans na wyeliminowanie go. W tej sytuacji najważniejsze to nauczyć się go przewidywać i oceniać- w pani skali jakie ma znaczenie i jakie niesie zagrożenie. Jeżeli bardzo duże, może warto zastanowić się nad jego zmniejszeniem czy wyeliminowaniem. Inną metodą jest na pewno redukowanie stresu, warto "zbić" napięcie poprzez np aktywność fizyczną, jakąś czynność, która sprawia Pani przyjemność np czytanie książki czy relaksująca kąpiel. Bardzo ważna jest również grupa przyjaciół znajomych, która będzie pełniła w pani życiu funkcje wspierającą, co jak wykazują badania jest bardzo istotne w walce z permanentnym stresem. Przyjaciele również pomagają w rozładowaniu czy "buforowaniu" stresu. Na pewno również warto zainwestować w swoje zainteresowania, gdyż jest to kolejny czynnik pomagający w radzeniu sobie ze stresem. Na koniec proszę spróbować różnych technik relaksacyjnych, które z pewnością znajdzie Pani w internecie.

serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/