Jak porzucić kompulsywne obżeranie się?

Mam poważny problem.obzeram się kompulsywne.porzucil mnie mąż.dla chudej.mialam duże problemy w pracy.jem praktycznie non stop.a jak nie jem to myślę o jedzeniu.waga dawno ponad 100.mam cukrzycę biorę leki.co robić?

Dzień dobry,

Proszę udać się do dobrego internisty - diabetologa lub internisty - endokrynologa, który na podstawie dokładnie zebranego wywiadu i zbadania Pani zaleci Pani odpowiednie leki zmniejszające apetyt. Proszę wcześniej oznaczyć morfologię, profil lipidowy, TSH, FT4, FT3 i kortyzol rano na czczo oraz kreatyninę oraz ASPAT i ALAT i HbA1c. W chwili obecnej są dostępne różne leki hamujące apetyt, aczkolwiek cena tych lepszych jest dość wysoka, podobnie jak ich skuteczność. Na wizytę powinna zabrać Pani również zeszyt samokontroli z zapisywanymi wartościami glukozy we krwi - przynajmniej pomiary na czczo i 2h po posiłkach. Jeśli jest Pani w stanie zainwestować w siebie, to leki, szczególnie te najnowsze przyniosą bardzo dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych

Dzień dobry,

powinna Pani skorzystać z pomocy dietetyka i psychologa. Dzięki współpracy z nimi powinno udać się Pani zredukować masę ciała i zapanować nad napadami objadania się.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga