Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Varenelle?

Witam serdecznie. Lekarz przepisał mi dziś tabletki antykoncepcyjne Varenelle. Niby mi wszystko wyjaśnił, ale to moje pierwsze, więc byłam bardzo zaaferowana i trochę się pogubiłam. Jest 28 tabletek, 21 + 7 placebo. Jak mam wziąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień miesiączki skoro na miesiączkę mam przeznaczone 7 ostatnich?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Szanowna Pani!

Jeżeli rozpoczynamy antykoncepcję, to pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki.Potem przyjmuje Pani tabletki codziennie przez 28 dni,a w czasie tych 7 dni placeba pojawi się kolejne krwawienie.

Z poważaniem Katarzyna Lewicka

0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki (np. jeżeli miesiączka pojawi się w nocy, to tabletkę można przyjąć rano lub wieczorem następnego dnia, ważne aby ustalona godzina umożliwiała przyjmowanie leku również w kolejnych dniach). 7 tabletek placebo przyjmować należy po 21 tabletkach i dotyczą one już kolejnej miesiączki.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy