Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sprawdzi czy mam Schizofrenie czy Bordeline?

Mam takie pytanie - bo na 11 razy w szpitalu psychiatrycznym, 8 razy mi stwierdzano schizofrenię paranoidalną, 2 razy borderline. W szpitalu na Oddziale Zaburzeń Osobowości w Krakowie tez na konsultacji powiedzieli mi,że mam schizofrenię. Natomiast na oddziałach dziennych diagnozuja mi borderline. I teraz uczestnicze w terapii grupowej dbt (dialektyczno-behawioralna).Ale zdarza mi sie, ze słysze głosy nakłaniajace mnie do samobójstwa i mówiące różne przykre rzeczy. Czy obie diagnozy mogą ze sobą współwystępować. Prosze o pomoc!
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Zdarza się, że objawy psychotyczne występują w przebiegu zaburzeń osobowości typu borderline, a tym samym nie wykluczają tej diagnozy. Sam proces diagnostyczny bywa dłuższy, zależnie od pojawiających się czy dominujących w danym okresie objawów a przebiegu całości zaburzenia (w tym sensie można rozumieć zmiany diagnozy na przestrzeni całej historii choroby). Jeśli jednak ma Pani wątpliwości- warto rozmawiać o tym z lekarzami i terapeutami. Nie tylko wyjaśnią, co wskazuje na konkretne zaburzenie w Pani przypadku, ale także odpowiedzą na wszelkie inne pojawiające się pytania czy niejasności.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy